Osiągnięcia

Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych

w Roku Szkolnym 2023/2024


Październik oraz listopad  były miesiącami uczestniczenia uczniów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Do I stopnia konkursów przystąpiło 32 uczniów, co stanowi 16% uczniów klas IV-VIII. 9 uczniów awansowało
i przystąpiło do II stopnia konkursów.  Uczeń klasy 7a Filip Białoń awansował do III stopnia WKP z Historii. 

Luty 2024


🎵Nazwa konkursu: Miejski Etap Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Ekologicznej "Jak Skowronek"

Laureat: II miejsce Patrycja Bucyk, kl. 3b

Osoba odpowiedzialna: p. Joanna Wojtulska


Marzec 2024


🐰Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wielkanocna pisanka"

Laureaci: II miejsce Michał Mizgała kl. 1a

Osoba odpowiedzialna: p. Alicja Gansty


🐣Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wielkanocna pisanka"

Laureaci: II miejsce Kamila Gawron kl. 3a

Osoba odpowiedzialna: p. Katarzyna Lelińska


🥇Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii

Finalista: Filip Białoń z klasy 7a

Osoba odpowiedzialna: p. Marta Kieruzel


Kwiecień 2024


🎶Nazwa konkursu: VIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej "...Jak skowronek - EKOPIOSENKA"

Laureaci: II miejsce w miejskim etapie - Patrycja Bucyk kl. 3b

Osoba odpowiedzialna: p. Joanna Wojtulska


😛Nazwa konkursu: VI Wojewódzki Konkurs "Byki i byczki czyli językowe potyczki"

Laureaci: Wyróżnienie dla drużyny w składzie: Magdalena Kubacka oraz Filip Białoń z klasy 7a.

Osoba odpowiedzialna: p. Alina Ciekalska


Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną

Laureaci: II miejsce Maja Kasperska kl. 1a

Osoba odpowiedzialna: p. Alicja Gansty


Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs przyrodniczo-matematyczny "Obserwuję, rozumiem, liczę".

Laureaci: III miejsce drużyny uczniów klas IV

Osoba odpowiedzialna: p. Robert Maniura

Maj 2024


🇪🇺 Nazwa konkursu: Miejski Konkurs "Bajkowy Świat Europy"

Laureaci: III miejsce - Emilia Romanowska i Małgorzata Sikora z kl. 1a

Osoba odpowiedzialna: p. Alicja Gansty


Nazwa konkursu: Puchar Tymbarku Edycja XXIV Finały Wojewódzkie

Laureaci: III miejsce - drużyna naszej szkoły

Osoba odpowiedzialna: p. Rafał Pardela


🇬🇧 Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX 2024"

Laureaci: IV miejsce 2 powiecie zajęła uczennica klasy 7b - Małgorzata Pyka, VII miejsce w powiecie zajął uczeń klasy 6b - Sławomir Wiejak.

Osoba odpowiedzialna: p. Dorota Adamus


🖼️ Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Origami "Magia zamknięta w papierze" XII edycja "Czytam i ilustruję".

Laureaci: III miejsce - Amelia Korus z kl. 1a

Osoba odpowiedzialna: p. Alicja Gansty


Nazwa konkursu: XII Gra Miejska "Jan Paweł II naszym Przewodnikiem - Bóg jest MIŁOŚCIĄ"

Laureaci: II miejsce - drużyna kl. 7-8 "Magiczne Różdżki Boga": Martyna Głąb, Alicja Kozyra, Marta Janeczko, Marta Grabiwoda

Osoba odpowiedzialna: p. Alicja Gansty, p. Marcin Kuch


🎨Nazwa konkursu: Międzyszkolny konkurs plastyczny "Portret Gustawa Morcinka"

Laureaci: Lena Zalewska oraz Antoni Kamiński z klasy 3a

Osoba odpowiedzialna: p.Olga Pająk


Czerwiec 2024


🦘Nazwa konkursu: Konkurs Kangur Matematyczny 2024

Laureaci: wyróżnienie dla Tymona Stolorza z klasy 4b oraz Wojciecha Bąka z klasy 5b

Osoba odpowiedzialna: p. Robert Maniura, p. Małgorzata Zdrada


📙Nazwa konkursu: Wojewódzka edycja konkursu czytelniczo-fotograficznego "Ubierz się w książkę"

Laureaci: III miejsce Oskar Augustyniak z klasy 7b.

Osoba odpowiedzialna: p. Alina Ciekalska

Osiągnięcia w konkursach międzyszkolnych

w Roku Szkolnym 2022/2023 

Październik 2022


♦️Nazwa konkursu: Mistrzostwa Polski, Młodzików w Brydżu Sportowym

Laureat: Wojciech Bąk klasa 4b - srebrny medal w turnieju teamów w kategorii U12.



Listopad 2022


📸Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "Pluszowy Miś"

Laureaci: I miejsce Hanna Adwent 3b

Osoba odpowiedzialna: p. I. Sośnik


🖌️Nazwa konkursu: Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Cuda i dziwy"

Laureat: Mieszko Plewik, klasa 2b - wyróżnienie

Osoba odpowiedzialna: p. A. Gansty


Grudzień 2022


🌳Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Barwy Lasu"

Laureat: Oskar Augustyniak kl. 6b - wyróżnienie


🎨Nazwa konkursu: Miejski Konkurs Plastyczny "Malowana twórczość Marii Konopnickiej"

Laureaci:

II miejsce- Mieszko Plewik kl. 2b,

III miejsce- Hanna Adwent kl. 3b.

Osoba odpowiedzialna: p. S. Cieślik


🖼️Nazwa konkursu: Miejski Konkurs Regionalno - Plastyczny "Ilustracja do legendy G. Morcinka".

Wyróżnienia: Dominik Jurek kl. 1b, Mieszko Plewik kl. 2b, Lilianna Polak kl. 3a

Osoba odpowiedzialna: p. T. Kubik


Styczeń 2023


🔖Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Na najpiękniejszą zakładkę do książki"

Laureat: Zlata Kulish klasa 3a - wyróżnienie


☃️Nazwa konkursu: Wojewódzki konkurs na najlepiej zorganizowany wypoczynek zimowy w miejscu zamieszkania – zima 2023 pn. „Ferie: Bezpiecznie, Zdrowo i Zabawnie”
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Katowicach
Osoba odpowiedzialna: p. A. Gansty, p. R. Pardela, p. T. Kubik, p. M.Zdrada, p. I.Sośnik


Marzec 2023


🏊Nazwa konkursu: XIX Delfiniada Pływacka o puchar Prezydenta Miasta Katowice:
Laureaci:
I miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym dziewcząt - Victoryia Bezbarodava z klasy 5b;
I miejsce w konkurencji 50 m stylem grzbietowym dziewcząt - Victoryia Bezbarodava z klasy 5b;
I miejsce w konkurencji 50 m stylem klasycznym dziewcząt - Marta Janeczko z klasy 7a;
III miejsce w konkurencji 50 m stylem dowolnym dziewcząt - Marta Janeczko z klasy 7a;
I miejsce w konkurencji 50 m stylem motylkowym chłopców - Piotr Wierzbicki z klasy 6a.


💖Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Namaluj serce"
Laureaci: Wychowankowie świetlicy szkolnej
Osoba odpowiedzialna: p. A. Gansty, p. S. Podruczna, p. K. Lelińska


Kwiecień 2023


🏫Nazwa konkursu: Wojewódzki konkurs Plastyczny "Widokówka ze Śląska"
Laureat: Mieszko Plewik, kl. 2b - III miejsce
Osoba odpowiedzialna: p. A. Gansty


🏐Nazwa konkursu: I Edycja Turnieju Piłki Siatkowej Klas VII i VIII Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Miasta Katowice:
Laureaci:
- III miejsce chłopcy;
- IV miejsce dziewczęta.
Osoba odpowiedzialna: p. R. Pardela


💪Nazwa konkursu: I Międzyszkolny Konkurs "Zdrowy nastolatek ma moc"
Laureaci: III miejsce dla drużyny w składzie: Krystyna Choczaj kl 8b, Alicja Połacik kl. 8b, Jakub Zając kl. 8c


🐱Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Kot mój przyjaciel"
Laureaci: I miejsce - Mieszko Plewik kl. 2b
Osoba odpowiedzialna: p. A. Gansty


Maj 2023


🐊Nazwa konkursu: Ogólnopolski Konkurs Origami "Magia zamknięta w papierze" XI edycja "W świecie zwierząt"
Laureat: Patrycja Bucyk, kl. 2b - III miejsce
Osoba odpowiedzialna: p. A. Gansty


Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III "W krainie matematyki"
Laureat: Tymon Stolorz, kl. 3b - III miejsce
Osoba odpowiedzialna: p. I. Sośnik


Czerwiec 2023


Nazwa konkursu: Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2023"
Laureaci: wyróżnienie dla Magdaleny Jon z klasy 4b oraz dla Sławomira Wiejaka z klasy 5b.


🎭Nazwa konkursu: Wojewódzki Konkurs na Plakat Dziecięcego Festiwalu Teatralnego 2023
Laureat: Victoria Schittko, kl. 4b - II miejsce, Dominik Staniszewski, kl. 5b - wyróżnienie
Osoba odpowiedzialna: p. S. Podruczna


🤱Nazwa konkursu: Międzyszkolny Konkurs plastyczny "Mama i ja"

Laureat: Zlata Kulish, kl. 3a - II miejsce

Osoba odpowiedzialna: p. M. Strzemińska